آرامش در زندگی - استاد عالی (بخش دوم) + متن

آرامش در زندگی - استاد عالی (بخش دوم) + متن

آرامش در زندگی - استاد عالی (بخش دوم) + متن

در این بخش دومین قسمت از بیانات معرفتی حجت الاسلام مسعود عالی را با موضوع «آرامش در زندگی» به مدت 36 دقیقه با علاقه مندان به اشتراک می گذاریم.

خلاصه متن بخش دوم : «آرامش در زندگی» / استاد عالی
یکی از نیازهای اصلی انسان در زندگی این است که آرامش داشته باشد و بتواند زندگی رضایت بخشی داشته باشد. اولین خطاب خداوند متعال در قرآن به حضرت آدم و همسرش "اُسکُن..." است یعنی ساکن باش در محلی که محل سکونت و آرامش است. دلیل نیاز انسان به آرامش هم خیلی روشن است زیرا انسان اگر آرامش داشته باشد بهتر می تواند نقشش را در عالم هستی انجام دهد. حتی پروردگار عالم که بالاترین نقاش در این عالم است به دلیل این است که سکینه و آرامشش بی نهایت است و خودش منبع آرامش است.
در زمان فعلی و عصر حاضر نیاز انسانها به آرامش بیشتر است چون عالم، عالم بحران و تنش و اضطراب است و در چنین اوضاعی نیاز به آرامش بیشتر حس می شود. با پیشرفت تکنولوژی همه امور آسان شده ولی آرامش کمتر شده است. آرامش و احساس خوشی امری درونی است که ابتدا باید درون انسان حس شود. امروزه در کشورهای مرّفه با وجود همه امکانات آمار خودکشی و افسردگی بالاتر است پس حس آرامش درونی است و مهم این است که چه کنیم تا درون خودمان به آرامش برسد. انبیاء و اولیاء الهی همیشه در سنگین ترین بلاها و دشواری ها بودند. اگرچه دنیا دار همه بلاها و سختی هاست، انسان در میان همه این بلاها به رشد می رسد. بلاها باعث می شود که انسان در برابر خداوند بشکند و تکبرش از بین برود. امام صادق علیه السلام در کلامی می فرمایند: «اگر خداوند سه بلای مرگ و فقر و بیماری را قرار نمی داد، انسان در مقابل خدا طغیان می کرد.»

استادعالی

آرامش در زندگی - استاد عالی (بخش دوم)

منبع: سایت ضیاءالصالحین

همسنگران